Osazování DPS

Provádíme osazování THT (klasických) i SMD součástek. Osazujeme jak v rámci zakázkové výroby elektronických zařízení tak na DPS dodané zákazníkem.

Osazení DPS je možné již od jednoho kusu až po malosériovou výrobu. Prototypové DPS či malé série DPS o menším počtu součástek většinou osazujeme a pájíme ručně. Pro větší série a složitější DPS pak osazení SMD součástek na automatu, pájení pomocí reflow nebo pájecí vlny. Klasické součástky pomocí ručního osazení a ručního pájení nebo pájení pomocí pájecí vlny.

Použité technologie umožňují výběr bezolovnatého nebo olovnatého pájení. Osazení a pájení je prováděno v antistatickém prostředí a řídí se mezinárodní normou IPC-A-610.

Materiál na osazení DPS může zajistit naše společnost, viz. sekce zajištění materiálu. Také si může zákazník materiál dodat sám. Případně kombinace obou způsobů. Dále zajistíme zhotovení nerezových šablon pro nanášení pájecí pasty případně sítotiskových šablon pro nenáročné nanášení pájecí pasty.

Termíny a ceny je nutné dohodnout vždy konkrétně na danou zakázku z dodaných podkladů (osazovací výkres, soupiska součástek atd.). Osazené desky plošných spojů lze dle požadavků lakovat, opticky testovat, test funkčnosti včetně oživení, naprogramování obvodů apod. Více informací v sekci testování a oživení DPS.